Menard Tsukika

Znalezione obrazy dla zapytania menard logoZnalezione obrazy dla zapytania tsukika logo

 

Menard Tsukika to nowoczesna linia kosmetyków do pielęgnacji twarzy, których formuła oparta jest o wyjątkowy składnik – kwiat Pałczak.

Rzadki kwiat Pałczak (cereus) z rodziny kaktusowatych kwitnie tylko w nocy, dlatego ta tajemnicza roślina  nazywana jest “kaktusem blasku księżyca”, „pięknością w świetle księżyca” (po japońsku „gekkabijin”), “królową nocy” lub „kwiatem wizjonerskim”. Na bardzo krótki okres czasu staje się pięknym, czystym kwiatem. Jest opatentowanym składnikiem linii Tsukika. Naukowcy Menarda odkryli, że jego ekstrakt skutecznie zwiększa zdolność komórek skóry do produkowania  nadzwyczajnej energii, doskonale ją nawilża i poprawia jej wygląd. Linia Tsukika dodaje cerze „nowej krwi” i sprawia, że skóra wygląda młodo, zdrowo i pozostaje w równowadze.

Znalezione obrazy dla zapytania cereus

Płatki kwitnącego w nocy kwiatu cereusa zawierają polisacharydy o działaniu wysoko nawilżającym.Podczas kwitnienia nocą cereus emituje niezwykle elegancki zapach. Należy on jednak do rzadkich kwiatów i kwitnie krótko w letnie noce. Analiza jego zapachu metodami konwencjonalnymi jest trudna. MENARD odniósł sukces, identyfikując aromatyczne komponenty rzadkiego kwiatu cereusa za pomocą procesu naturalnej przestrzeni, dzięki któremu możliwa jest analiza zapachów naturalnie kwitnących kwiatów. Użyto tych aromatycznych komponentów, aby stworzyć zapach odpowiedni dla linii produktów pielęgnacyjnych.

Proces naturalnej przestrzeni polega na zamknięciu kwiatu w szklanych pojemnikach z cyrkulacją powietrza i analizowaniu zapachu. Umożliwia to prowadzenie badań nad naturalnym, oryginalnym zapachem kwiatów bez potrzeby ich niszczenia. W rezultacie potwierdzono, że zapach kwitnącego w nocy cereusa eliminuje poczucie braku bezpieczeństwa i znudzenia. Cereus (pałczak) jest narodowym kwiatem Meksyku i Brazylii. Należy do rodziny kaktusowatych (Cactaceae). W Japonii w letnie noce rozwija duży biały kwiat w krótkim czasie. Dlatego rzadko mamy możliwość zobaczenia kwiatu cereusa.

Skóra odnawia się poprzez metabolizm. Kiedy skóra jest zdrowa, metabolizm jest bardziej dynamiczny, produkowane są składniki nawilżające, a melanina (pigment), którą wywołują promienie ultrafioletowe z łatwością jest usuwana. Zdrowa skóra wygląda świeżo i czysto. Jednak w związku z upływającym czasem, metabolizm staje się coraz wolniejszy, a skóra nie jest w stanie produkować wystarczającej ilości składników nawilżających, spowolnione jest też pozbywanie się melaniny. W tej sytuacji widoczna staje się pigmentacja, zmarszczki i przesuszenie. Skóra traci młody wygląd. Odnowa skóry (metabolizm) wymaga energii komórkowej, jednak zdolność komórek do wytwarzania energii zmniejsza się wraz z wiekiem i działaniem promieni ultrafioletowych. Zwiększenie zdolności komórek do produkcji energii jest kluczowe dla zdrowej skóry, aby mogła wytwarzać wystarczającą ilość składników nawilżających i aby łatwo pozbywała się melaniny, a także w mniejszym stopniu była narażona na pigmentację, zmarszczki i przesuszenie.

Odpowiadając na potrzeby naszej klienteli firma Menard opracowała nowatorską linię produktów TSUKIKA zapewniającą doskonałe oczyszczanie twarzy oraz utrzymanie  właściwej struktury naszej skóry.

W skład linii Tsukika wchodzą następujące produkty:

Opakowania linii Tsukika nawiązują do bieli kwiatu oraz do cienia jakie rzuca wokół siebie. Złote logo przedstawia blask księżyca, który oświetla ten niezwykły kwiat.

Tsukika: linia ekskluzywnych, unikalnych produktów do twarzy o niezwykłej sile i energii wspaniałego, kwitnącego w nocy kwiatu epifyllum.

Menard Tsukika