Carla Fracci

Carla Fracci jest arcymistrzynią i legendą baletu. Otwarta na scenie i skryta w życiu prywatnym stała się symbolem elegancji i determinacji. Kwiatowo-owocowo-orientalne perfumy nazwane jej imieniem powstały, tak jak kreacje primabaleriny, z wielkiej pasji i metodycznej pracy. Salome, Medea, Odette i Hamlet to pełne artyzmu i wrażliwości kolejne kompozycje zapachowe sygnowane nazwiskiem primabaleriny. Przywołują jej największe kreacje sceniczne.

Carla Fracci urodziła się w Mediolanie w 1936 r. Studiowała w słynnej Szkole Baletowej La Scala. Wkrótce otrzymała w Operze La Scala angaż jako solistka, a od 1958 r. występowała w charakterze primabaleriny. Zdobyła międzynarodową sławę. Jej słynne kreacje Julii w „Romeo i Julia”, Elwiry w „Don Giovannim”, a zwłaszcza główna rola w „Giselle” sprawiły, że Carlę Fracci zaliczono do grona najlepszych tancerek wszech czasów. Jej partnerami byli tak wybitni tancerze jak Rudolf Nuriejew, Władimir Wasiliew czy Michaił Barysznikow. Carla Fracci była także reżyserką przedstawień baletowych i dyrektorem teatrów w Neapolu, Veronie, La Scali. Choć była utalentowaną i wszechstronną tancerką, serca wielbicieli zdobyła przede wszystkim niezwykłymi interpretacjami postaci z klasycznych baletów romantycznych „Giselle”, „Sylfidy”, „Jezioro Łabędzie”.

Linia zapachowa Carla Fracci to wybór intymny i cichy. Odległy od świateł i zgiełku szybko zmieniającej się rzeczywistości. Wrodzony dar elegancji jest rzadki i uwodzicielski. Łączy w sobie urok i obycie. Linia perfum Carla Fracci jest skierowana do kobiet, które wiedzą jak każdą chwilę życia przepełnić entuzjazmem, ponieważ w pięknym szczególe tkwi wielkość całości. Harmonia z naturą wypływa z wewnętrznej równowagi. Biały bukiet symbolizuje wartość kobiety świadomej, która nie musi eksponować swojej kobiecości. Styl to osobowość, a elegancja jest sztuką. Carla Fracci wierna temu mottu wnosi je do ukrytego świata kobiet.

 Proponowane przez nas zapachy to:

  • Carla Fracci
  • Giselle
  • Medea
  • Odette
  • Salome
  • Hamlet (męski)

zestaw-carla-fracci