BOUCHERON

       

MAISON BOUCHERON LUKSUS – KIEDYŚ, TERAZ I NA ZAWSZE

Frederic Boucheron otworzył swój pierwszy sklep jubilerski w 1858 roku w Paryżu, pod arkadami Palais-Royal. Po pewnym czasie sklep wraz z warsztatem przeniósł do pięknej kamienicy na rogu słynnego i eleganckiego paryskiego Placu Vendóme.  Frederic Boucheron jako niestrudzony poszukiwacz przygód był w stanie zejść głęboko do kopalni w poszukiwaniu najpiękniejszych kamieni, a jego syn Luis jako wierny kontynuator rodzinnej tradycji osobiście sprowadzał szlachetne klejnoty z Indii. Frederic był pionierem stylu i techniki, nieustannie dążącym do znakomitości, przez co jego kreacje szybko stały się rozpoznawalne oraz poszukiwane przez wyrafinowaną klientelę artystów, pisarzy oraz książąt i koronowanych głów, łącznie z carską rodziną Romanowów z Rosji. Biżuteria Boucheron ozdabiała klasyczne XIX i XX-wieczne piękności jak hrabina Castiglione, aktorka Sara Bernhardt, gwiazdy kina amerykańskiego: Joan Crawford i Ava Gardner oraz słynne szansonistki francuskie: Edit Piaf i Jane Birkin.

Do dzisiaj dla warsztatów Boucherona każda sztuka biżuterii jest dziełem sztuki, a każdy zegarek jest sztuką biżuterii. W roku 2018 dom jubilerski Boucheron obchodzi 160 rocznicę swego powstania.

Każdy zegarek i sztuka biżuterii jest uszlachetniona wyjątkowymi kamieniami i drogocennymi materiałami.
Boucheron zawsze pracował z największymi artystami swoich czasów, wytwarzając w najlepszych materiałach tak aby oddać światło kamieni. Ta sztuka wychwytywania światła jest pierwszą misją Jubilera Placu Vendóme, nadając mu imię „Jubilera Światła w Mieście Światła”.

Boucheron jest częścią grupy Kering, światowego lidera na rynku dóbr luksusowych i mody. Posiada swoje ekskluzywne butiki w wielu krajach na całym świecie, m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Moskwie, Tokio, Dubaju, Hong-Kongu, Szanghaju i Kuala Lumpur.

Perfumy

Aby uczcić 130-ą rocznicę powstania firmy jubilerskiej Boucheron, w roku 1988 wypuszczono na rynek pierwsze „perfumy-klejnot” w butelce przypominającej swoim kształtem klasyczny pierścionek z szafirem.

 

Obecnie w perfumiarskiej ofercie Boucheron znajduje się około 20 zapachów. My wybraliśmy te najciekawsze i najbardziej popularne:

Podobny obrazZnalezione obrazy dla zapytania boucheron quatreZnalezione obrazy dla zapytania boucheron quatre